Woda mineralna:

Wybierz odpowiedź z listy:

Warzywa:

Wybierz odpowiedź z listy:

Produkty typu 'light':

Wybierz odpowiedź z listy:

Aby trwale zrzucić zbędne kilogramy:

Wybierz odpowiedź z listy:

Moje posiłki:

Wybierz odpowiedź z listy:

Słodycze:

Wybierz odpowiedź z listy:

Wynik quizu:

Rewelacja! Właśnie tak powinna wyglądać zdrowa dieta, śmiało możesz uczyć znajomych jak powinni się odżywiać. Niezależnie od tego czy się akurat odchudzasz czy po prostu dbasz o zdrowie dbaj o to, by Twoja dieta była urozmaicona i kolorowa: pożywne śniadanie powinno stanowić podstawę każdego dnia, do tego 5 porcji warzyw dziennie, pełnoziarniste produkty zbożowe do każdego posiłku i przynajmniej 1,5 l. wody. Przy takich proporcjach nie zaszkodzi Ci kilka kostek gorzkiej czekolady lub mała porcja ulubionego sorbetu raz na jakiś czas.

Wynik quizu:

Naprawdę tak się odżywiasz? Czy wypełniłaś test dla żartu? Jak najprędzej powinnaś się udać do dietetyka po kilka porad dotyczących diety. Koniecznie 3-4 razy do roku zrób sobie badania lekarskie, dla własnego bezpieczeństwa. Taka dieta może podwyższać poziom cholesterolu, powodować nadciśnienie czy wiele innych chorób. Spróbuj przekonać się do warzyw albo soków warzywnych, a może na początek raz dziennie zamiast słodkich gazowanych napoi woda np. z plasterkiem pomarańczy lub wkrojonym jabłkiem? Pamiętaj, że śniadanie powinno być najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia – lepiej opuścić kolację niż pierwszy, po przebudzeniu posiłek.

Wynik quizu:

Nie jest źle, widać starania, chociaż jeszcze wiele nawyków przydałoby się zmienić. Popracuj nad regularnością, a będzie super! Nie przejmuj się drobnymi niedociągnięciami czy małymi grzeszkami – zdarzają się każdemu. Pamiętaj, że prawidłowe nawyki żywieniowe procentują całe życie: zdrowiem, szczupłą sylwetką czy mocnymi włosami! Naprawdę warto zadbać o to co jemy i pijemy! Jeśli masz jakieś pytania zawsze można umówić się na kontrolną wizytę do dietetyka, który rozwieje Twoje wątpliwości.